Fintech - o‘sish vaqti keldi!
Hech kimga sir emaski, ko‘plab B2B FinTech kompaniyalari mikrobiznes va kichik biznesni muvaffaqiyatli nishonga oladi. Nega? Chunki buni qilish nafaqat oson, balki fintech kompaniyalari uchun yirik tashkilotlar bilan kelishuvga erishish ancha qiyin, deydi 3S Money kompaniyasi bosh direktori Ivan Zhiznevskiy “Globalbankingandfinance” saytiga bergan maʼlumotida.
Fintech -  o‘sish vaqti keldi!
Chunki, biznes qanchalik katta bo‘lsa, uning faoliyati shunchalik murakkab bo‘ladi. Kichikroq tashkilotlar odatda moslashuvchanroq, ular bilan ishlash osonroq va ko‘pincha hal qilish uchun oddiyroq vazifalar mavjud, deydi Ivan Zhiznevskiy.Lekin bu muammo. Yirik kompaniyalar fintech xizmatlari tomonidan taqdim etilayotgan innovatsion xizmatlarga e‘tibor bermayapti, chunki fintech kompaniyalari ularni nishonga olishni istamaydi. Xuddi shunday, investorlar bozorning bu ulkan, kam xizmat ko‘rsatuvchi va yuqori daromadli qismiga e‘tibor bermayapti.Fintech kompaniyalari o‘z zahiralaridan voz kechib, bu sohada innovatsiyalarni boshlash va o‘sish vaqti keldi, deydi 3S Money bosh direktori. Tabiiyki, yirik biznes dunyosi an‘anaviy bank faoliyatidagi qulayliklarini hisobga olgan holda yangi FinTech ilovalarini joriy etishda sustroq. Ammo fintech kompaniyalari esda tutishlari kerakki, hatto eng yirik, yangi tashkil etilgan korporatsiyalar ham innovatsion fintech texnologiyalari keltiradigan yangi g‘oyalarsiz yashay olmaydi.
Mijozlarga xizmat ko‘rsatish har doim odamlar bilan boshlanadi va tugaydi. Ammo odamlar tomonidan taqdim etilgan imtiyozlardan samarali texnologiyalarga muvofiq to‘g‘ri foydalanish kerak. Oldinga nazar tashlaydigan bo‘lsak, fintech kompaniyalari o‘rta va yuqori tashkilotlarni maqsadli yo‘naltirish haqidagi savolga javob doimo ularning oldida bo‘lganini tan olishlaridir, deydi u.

Fintech - время для развитии пришло!
Не секрет, что многие B2B FinTech-компании успешно нацелены на микро- и малый бизнес. Почему? Это не только легко сделать, но и сложнее прийти к соглашению с крупными организациями финтех-компаний, сказал Иван Жизневский, генеральный директор 3S Money, в заявлении к сайту "Globalbankingandfinance".
Потому что, чем крупнее бизнес, тем он сложнее. По словам Ивана Жизневского, небольшие организации обычно более гибкие, с ними легче работать, и зачастую им приходится решать более простые задачи. Крупные компании не обращают внимания на инновационные услуги, предоставляемые финтех-сервисами, потому что финтех-компании не хотят на них ориентироваться. Точно так же инвесторы не обращают внимания на этот огромный сегмент рынка с низким уровнем обслуживания и высоким доходом. Мир крупного бизнеса медленнее внедряет новые приложения FinTech, учитывая удобство традиционного банкинга. Но финтех-компании должны помнить, что даже самые крупные, наиболее авторитетные корпорации не могут выжить без новых идей, связанных с инновационными финтех-технологиями.
Обслуживание клиентов всегда начинается и заканчивается людьми. Но те блага, которые дают люди, нужно использовать правильно, в соответствии с эффективными технологиями. Заглядывая вперед, финтех-компании признают, что ответ на вопрос о нацеливании на средние и высокотехнологичные организации всегда стоит перед ними, сказал он.