Andijon viloyatida bankdan 200 000 AQSH dollari imtiyozli kredit ajratib berish evaziga 6 300 AQSH dollari olinganligi aniqlangan. Bu haqda Bosh prokuratura huzuridagi Departament hamda DXXning Andijon viloyati boshqarmalari o‘z rasmiy kanalida xabar berdi.
Xabarda qayd etilishicha, fuqaro O.K. fuqaro O.ga o‘zini go‘yoki Ispaniya davlatida faoliyat yurituvchi bankning O‘zbekiston Respublikasidagi vakili sifatida tanishtirib, unga tadbirkorlik faoliyati uchun mazkur bankdan 200 000 AQSH dollari imtiyozli kredit ajratib berishi evaziga 6 300 AQSH dollarini olgan vaqtida ashyoviy dalillar bilan ushlangan.
Shuningdek tergovga qadar tekshiruvda, fuqaro O.K. muqaddam fuqarolar K. va Q.ning ham shu yo‘sinda 21 500 AQSH dollarini olganligi aniqlangan.
Fuqaro O.K.ga nisbatan Jinoyat kodeksining 168-moddasi (firibgarlik) bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilib, tergov harakatlari o‘tkazilmoqda.

Пойман мошенник обещавший льготный кредит
В Андижанской области гражданин взяв 6300 долларов в обмен обещал помочь взять льготный кредит в размере 200 000 долларов. Об этом сообщили в Управлении Генпрокуратуры и Андижанском региональном отделении CГБ на официальных каналах.
Согласно сообщению, гражданин О.К. был задержан с вещественными доказательствами, когда он представился якобы представителем испанского банка в Республике Узбекистан и получил от гражданина О. 6300 долларов США в обмен на льготный кредит в размере 200 000 долларов США для ведения предпринимательской деятельности.
Также на предварительном следствии было выяснено, что гражданин О.К. ранее таким же образом получил 21 500 долларов от граждан К. и К. Против О.К. возбуждено уголовное дело по статье 168 (мошенничество) УК, ведется следствие.