Talonchi jinoyat ustida qo‘lga olindi
Milliy gvardiya rasmiy xabariga ko‘ra, 2021 yilning 8 avgust kuni tungi soat 01.00 da Yashnobod tumani Parkent ko‘chasida joylashgan “Turonbank”ning Yashnobod filiali bankomatida o‘g‘rilik sodir etilayotganligi haqidagi “tashvish” xabari kelib tushgan.
Milliy gvardiyaning Yashnobod qo‘riqlash tumani tezkor guruhi xodimlari zudlik bilan voqea joyiga yetib borgan va nomaʼlum shaxsning bankomatni buzishga harakat qilayotgan vaqtda qo‘lga olgan.
O‘tkazilgan dastlabki surishtiruv jarayonida maʼlum bo‘lishicha o‘g‘rilik vaqtida qo‘lga olingan shaxs 2000 yilda Toshkent viloyati Parkent tumanida tug‘ilgan J.Q. (holat yuzasidan tuman 2-sonli IIB tomonidan surishtiruv ishlari olib borilayotgani sababli ismi sharifi ochiqlanmagan) ekanligi aniqlangan.

Согласно официальному сообщению Нацгвардии, 8 августа 2021 года в 01.00 поступило сообщение «тревога» о совершении кражи в банкомате Яшнабадского отделения «Туронбанка», расположенном на улице Паркент Яшнабадского района.
Сотрудники охранной группы быстрого реагирования Национальной гвардии Яшнабадского района прибыли на место происшествия и задержали неизвестного мужчину, который пытался взломать банкомат.
Предварительное расследование показало, что подозреваемым является Ж.К., 2000 года рождения, родившийся в Паркентском районе Ташкентской области. (Его имя не разглашается в связи с тем, что дело расследуется со стороны РОВД № 2).