Oliy o‘quv yurti talabalari Markaziy bankda amaliyot o‘tashlari mumkin!
Iqtisodiyot yoki Moliya sohasi yo‘nalishlari talabalari uchun Respublika Markaziy bankining tarkibiga kiruvchi 33 ta departamentidan birida 3 oylik amaliyot o‘tash va bank sohasida noyob tajribaga ega bo‘lish imkoniyati yaratildi.
Talaba Markaziy bankda amaliyot o‘tash uchun nima qilishi kerak?
Albatta, buning uchun Markaziy bankning moliyaviy savodxonlik bo‘yicha keys-chempionatida ishtirok etib, keyslar mazmunini o‘rganishi, uning yechimlarini taqdim etgan holda ball to‘plashi lozim. Keys-chempionat g‘olibi 16 ta keys bo‘yicha umumiy hisobga ko‘ra eng yuqori ball to‘plagan jamoa hisoblanadi! G‘olib jamoa oktyabr oyida "Butunjahon jamg‘arish kuni" doirasida aniqlanadi.
Xususan, keys-chempionatda qatnashish istagida bo‘lgan jamoalar ro‘yxatdan o‘tmay, birinchi turdan boshlab ishtirok etishga ulgurmagan va ishtirok etish istagida bo‘lgan talabalar:
• - 3-5 kishidan iborat jamoa yig‘ishi (barcha ishtirokchilar universitet talabalari bo‘lishi kerak);
- "Ro‘yxatdan o‘tish shakli"ga muvofiq ma’lumotlarni konkurs.cbu@gmail.com elektron pochta manziliga yuborishi;
- Yangi keyslarni o‘rganib, ularning yechimlarini konkurs.cbu@gmail.com elektron pochta manziliga yuborishlari lozim.
Ushbu havola orqali jamoangizni ro‘yxatdan o‘tkazishingiz talab etiladi, onlayn ariza jamoa lideri nomidan yuboriladi.
Shuningdek, keys-chempionat bo‘yicha batafsil ma’lumot olish uchun Markaziy bankning quyidagi aloqa raqamlari orqali bog‘lanishingiz mumkin: +998 71 212-73-58

Что студент должен сделать для этого?
Для студентов экономики и финансового сектора, создана возможность стажировки в течении 3 месяцев и набраться уникального опыта в одном из 33 отделов Центрального банка Республики.
Конечно, для этого требуется участие в Чемпионате по финансовой грамотности Центрального банка, изучение содержания кейсов и зарабатывание баллов, представляя свои решения. Победителем Кейс чемпионата становится команда, набравшая наибольшее количество очков в 16 кейсах! Команда-победитель будет объявлена в октябре в рамках Всемирного дня фонда.
В частности, команды, которые хотят участвовать в кейс-чемпионате, студенты, не зарегистрировавшиеся с первого тура и желающие участвовать:
Вам необходимо будет зарегистрировать свою команду по этой ссылке, и от имени лидера группы будет подана онлайн-заявка.
Для получения дополнительной информации о Кейс чемпионате можете связаться с Центральным банком по телефону: +998 71 212-73-58