Ushbu xizmat kredit tarixingiz, daromadlar tarixingiz va boshqa ma'lumotlar tahlili asosida Sizga eng foydali kreditlarni tanlashda yordam beradi.
Kredit tanlash xizmatining qulayligi nimada?
• Banklarda kreditni tasdiqlash ehtimolini bir joyda masofadan tekshirish.
• Kredit qobiliyati va kredit tarixini kuzatish imkoniyati.
• Banklarda kreditni tasdiqlashni rad etilishining ehtimoliy sabablarini kuzatish imkoniyati.
Buning uchun nima qilish kerak?
Avval Depozit.uz saytida “Kreditlarni tanlash” bo‘limiga o‘ting. Undan so’ng, ko'rsatmalarga amal qilgan holda quyidagi bosqichlarni birma-bir bajaring:
1. Sizga kerak bo'lgan kredit turi, miqdori va muddati kabi parametrlarni kiriting va identifikatsiyadan o'ting. Shuningdek, avtokreditlarni tanlashda siz o'z xohishingizga ko'ra qo'shimcha parametrlarni ham tanlashingiz mumkin, masalan, bozor - birlamchi yoki ikkilamchi, avtomobilning brendi, modeli yoki pozitsiyasi.
Identifikatsiyadan o’tish uchun Siz Yagona identifikatsiya tizimi – OneID tizimidan ro'yxatdan o'tishingiz kerak. Agar siz OneID-da ro'yxatdan o'tgan bo'lsangiz, o’z ma'lumotlaringizni kiritishingiz kerak. Shaxsiy ma'lumotlaringizning maxfiyligi kafolatlanadi.
Ma’lumot uchun: Yagona identifikatsiya tizimi (OneID) foydalanuvchilarning elektron hukumat va davlat organlarining turli axborot tizimlaridan qulay va xavfsiz foydalanishiga mo‘ljallangan tizimdir.
2. Identifikatsiyadan o‘tgandan so‘ng Payme to‘lov tizimi yoki karta ma’lumotlarini kiritish orqali to‘lovni amalga oshirish kerak. Xizmat narxi 39 000 so‘m. Ushbu xizmat turi mijozning kredit tarixini tekshirish, daromadlarini o'rganish, kredit tarixini o'rganish va kreditlarni tanlab berishni o'z ichiga oladi.
3. To'lov amalga oshirilganidan so'ng kredit tarixingiz tekshiriladi. Bu bir necha daqiqa vaqt olishi mumkin. Tekshiruv tugallanganidan so'ng, ekranda sizning natijalaringiz paydo bo'ladi, unda sizning o'rtacha oylik daromadingiz, siz kiritgan kredit parametrlari bo'yicha o'rtacha bir oylik kredit xarajatlari, qarz yuki darajasi va kredit tarixi, yangi so’ralgan kreditni hisobga olgan holda qarz yuki ko’rsatkichi, skoring balli va reytingi hamda olishingiz mumkin bo’lgan kredit miqdori kabi ma’lumotlar aks ettiriladi. Shuningdek, shu sahifada kredit tarixi va daromadlar tarixi hisobotini ham saqlab olishingiz mumkin.
4. Tekshiruv natijasiga ko’ra qaysi banklar sizga kredit berishga tayyorligini bilib olishingiz mumkin. O’z xohishingizga ko’ra Siz tanlagan kreditingiz uchun ariza ham yuborishingiz mumkin.
Shuningdek, sizning so’rovingizga mos keladigan kreditlar tanlashda savollaringiz yoki muammolaringiz bo'lsa, siz qayta qo'ng'iroq qilish xizmatiga buyurtma berishingiz mumkin. Bizning xodimlarimiz tez orada siz bilan bog'lanib, sizga yordam beradi.

Узнайте свою кредитную историю на сайте Depozit.uz!
Для удобства наших пользователей на нашем сайте мы запускаем новую услугу – Предварительное одобрение кредитов.
Данный сервис поможет подобрать самые выгодные кредиты исходя из анализа вашей кредитной истории, истории доходов и других данных.
В чём заключается удобство сервиса по подбору кредитов?
• Удаленная проверка вероятности одобрения кредита в банках в одном месте.
• Возможность прослеживания показателей кредитоспособности и кредитной истории.
• Возможность отслеживания вероятных причин отказа в одобрении кредита в банках.
Что для этого нужно?
Для начала на сайте Depozit.uz пройдите в раздел «Подбор кредитов». Затем следуя инструкции пройдите поэтапно следующие шаги:
1. Введите параметры – тип, сумму и срок нужного для вас кредита и пройдите идентификацию. При выборе автокредитов можно также выбрать дополнительные параметры по вашему желанию, например рынок – первичный или вторичный, марку, модель или позицию автомобиля.
Для идентификации нужно пройти регистрацию в Единой системе идентификации OneID. Если вы уже зарегистрированы в системе OneID, необходимо внести свои данные. Конфиденциальность вашей личной информации гарантирована.
Для информации: Единая система идентификации (OneID) предназначена для простого и безопасного доступа пользователей к различным информационным системам электронного правительства и государственных органов.
2. После прохождения идентификации необходимо произвести оплату через платёжную систему Payme либо через свою карту. Стоимость услуги составляет 39 000 сум. Данный вид услуги включает в себя проверку кредитной истории клиента, изучение доходов, изучение кредитной истории и подбор кредитов.
3. После оплаты начнётся проверка Вашей кредитной истории. Это может занять несколько минут. По завершению проверки на экране появятся ваши результаты, которые будут отображать Ваш среднемесячный доход, среднемесячный расход по кредиту исходя из введённых вами параметров кредита, уровень долговой нагрузки и кредитной истории, уровень долговой нагрузки с учётом запрашиваемого кредита, скоринговый балл и рейтинг, и доступную сумму кредита. Также здесь вы можете сохранить для себя отчёт по кредитной истории и отчёт по истории доходов.
4. И по итогу проверку Вы можете узнать в каких банках готовы одобрить вам кредит по вашему запросу. И по вашему желанию также можете отправить заявку для выбранного кредита.
Также если при подборе кредитов возникнут какие-либо вопросы или проблемы вы можете заказать обратный звонок. Наши специалисты в самое ближайшее свяжутся с вами и помогут вам.