Kredit ajratilishi uchun pora berish shart emas!
Arizada keltirilishicha, Chust tumanida istiqomat qiluvchi 1976-yilda tug‘ilgan shaxs (Tergov bo‘linmasi tomonidan 2021-yil 30-iyul kuni Jinoyat kodeksining 168-moddasi 2-qismi bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilganligi sababli ismi sharifi ko‘rsatilmadi) ayolga kredit olib berishni va'da qilib, uning ishonchiga kirgan. Fuqaro Chust tumanida joylashgan taʼminot bo‘limiga ayolni olib borib, qoramol yetaklagan holatda fotosuratga tushirgan, kredit chiqquniga qadar ishlatib turish uchun undan 300 AQSH dollari olgan. Keyin esa unga kredit chiqmaganligini aytgan.
Keyinchalik u o'z o'g'li nomiga noqonuniy ravishda kredit rasmiylashtirilgani aniqlandi.
Ayol bank krediti evaziga qoramol  olib tadbirkorlikni boshlamoqchi bo‘lgan. Biroq, kredit ham 300 AQSH dollari ham yo‘q.
☝️Qonuniy ravishda hujjatlarni rasmiylashtirib, bank ofislariga tashrif buyursangiz, bu kabi holatlar oldi olingan bo‘lardi.

По данным Наманганского РОВД, 10 июля этого года подала заявление женщина (имя не разглашается), 1968 года рождения, проживающая в Чустском районе.
Согласно заявлению, житель Чустского района 1976 г.р. (имя не разглашается в связи с возбуждением уголовного дела следственным отделом 30 июля 2021 г. по ч.2 ст.168 УК РФ). вошел в доверие женщины, сказав, что он поможет получить кредит. Гражданин отвез женщину в отдел снабжения Чустского района, сфотографировал ее с крупным рогатым скотом и получил 300 долларов США для своих нужд до выдачи кредита. Через некоторые время, он оповестил женщину о том, что ей было отказано в кредите. Позже было установлено, что он взял кредит незаконно на имя своего сына.
Женщина хотела начать свой бизнес с покупки крупного рогатого скота на кредит в банке. Однако и кредита нет, и 300 долларов.
☝️Этого можно было бы избежать, если обратиться напрямую в офис банка с соответствующими документами для получение кредита.