Banklarning to'lov kartalar bo'yicha takliflari juda katta.
Agar Uzcard va Humo mahalliy kartalari uchun shartlar va narxlar bir-biridan unchalik farq qilmasa, Visa va Mastercard kabi xalqaro kartalar uchun banklar takliflarida sezilarli farqlar mavjud. Avvalgi maqolada yozganimizdek, bank kartasini tanlash har bir mijozning shaxsiy talablariga bog‘liq bo‘lib, barcha talablarga eng mos keladigan kartani tanlash uchun esa Depozit.uz saytining Debet kartalari sahifasiga o‘tish va eng yaxshi variantni topish mumkin.
Debet kartalari sahifasida O‘zbekistondagi barcha mavjud to‘lov tizimlarining barcha kartalari ro‘yxati keltirilgan. Siz uchta asosiy parametr asosida kartalarni tanlashingiz mumkin:
Valyuta bo‘yicha kartalar so‘m, dollar, yevroda yoki bir vaqtning o‘zida bir nechta valyutada – multivalyutada mavjud.
Toʻlov tizimi orqali siz bitta toʻlov tizimini alohida yoki bir vaqtning oʻzida bir nechta toʻlov tizimini – Uzcard, Humo, Visa, Mastercard, UnionPay tanlashingiz mumkin.
Karta turiga qarab siz Classic, Gold, Platinum, Infinite, Virtual, Kobeyj va boshqalarni tanlashingiz mumkin.
Kartalarning asosiy sahifasida to'lovlarni amalga oshirish va naqd pul yechib olish uchun komissiyalar miqdori, kartadagi minimal qoldiq hajmi va kartani ochish narxi to'g'risida ma'lumotlar keltirilgan.
“Ma’lumot” bo‘limiga o’tganda, xizmat ko‘rsatish narxi, rasmiylashtirish usuli, amal qilish muddati, talab qilinadigan hujjatlar, to‘lovlar va naqd pul yechib olish uchun batafsil komissiyalar miqdori, karta bo‘yicha qo‘shimcha qulayliklar va kartaning boshqa qo‘shimcha shartlari bilan tanishish mumkin.
Bundan tashqari, individual shartlarga ko'ra kartalar tanlovi mavjud, buning uchun qo'shimcha filtrlarda siz kerakli parametrlarni tanlashingiz kerak va sahifada tanlovga mos keladigan bank kartalari ko'rsatiladi.

Предложения банков по платёжным картам весьма велик.
Если по локальным картам Uzcard и Humo условия и цены не сильно отличаются друг от друга, то по международным картам таким как Visa и Mastercard есть существенные различия по предложениям банков. Как мы писали в предыдущей статье выбор банковской карты зависит от требований каждого отдельного клиента, а для того чтобы выбрать самую подходящую под все требования карту можно пройти на страницу Дебетовые карты на сайте Depozit.uz и найти самый лучший вариант.
На странице Дебетовых карт приведены все карты всех доступных платёжных систем в Узбекистане. Выбрать карты можно по трём основным параметрам:
По валюте доступны карты в сумах, долларах, евро или одновременно в нескольких валютах – мультивалютные.
По платёжной системе можно выбрать как отдельно одну платёжную систему, так и несколько платёжных систем одновременно из всех доступных – Uzcard, Humo, Visa, Mastercard, UnionPay.
По виду карты возможен выбор карт Classic, Gold, Platinum, Infinite, Virtual, Кобейдж и др.
На главной странице карт доступна информация по размерам комиссий за проведение платежей и снятие наличных, размер неснижаемого остатка карты и стоимость открытия карты.
При переходе в раздел Информация можно ознакомиться с дополнительными условиями карты, такими как стоимость обслуживания, способ оформления, срок действия, требуемые документы, подробные размеры комиссий по платежам и обналичиванию, дополнительные удобства карт и другое.
Кроме этого, доступен выбор карт по отдельным условиям, для этого в части дополнительных фильтров необходимо выбрать нужные параметры и на странице будут показаны именно те дебетовые карты, которые соответствуют выбору.