O‘zsanoatqurilishbank xalqaro plastik kartalarni chiqarish va ularga xizmat ko‘rsatish uchun yangi to‘liq funksiyali prosessing markazi ishga tushirilishi munosabati bilan 2021-yilning 1-oktabr sanasidan boshlab SQBda bugungi kungacha chiqarilgan eski turdagi VISA xalqaro plastik kartalarida UzPSB Mobile va JOYDA mobil ilovalarida ayirboshlash operatsiyalari (valyuta sotib olish) ni amalga oshirish, shuningdek naqd pul kirim qilish to‘xtatiladi, deb xabar berdi bank rasmiy telegram kanalida.
Shuningdek xabarda, 2021-yilning 1-noyabr sanasidan boshlab eski turdagi VISA xalqaro plastik kartalariga xizmat ko‘rsatilmasligi, sayohat yoki xizmat safarlarini rejelashtirgan yoki boshqa maqsadlarda xalqaro kartalar zarur bo‘lsa, SQBning sizga qulay ofisida bankning yangi turdagi xalqaro kartasiga buyurtma berish mumkinligi taʼkidlangan.
Eslatib o‘tamiz, kuni kecha depozit.uz Ipotekabank o'z mijozlari uchun Visa kartadan foydalanishni to‘xtatganligi haqida xabar bergan edik.

Узпромстройбанк с 1 октября 2021 года будут приостановлены обменные операции (покупка валюты) в мобильных приложениях UzPSB Mobile и JOYDA по старым международным пластиковым картам VISA
В связи с запуском нового полноценного процессингового центра по выпуску и обслуживанию международных пластиковых карт Узпромстройбанк с 1 октября 2021 года будут приостановлены обменные операции (покупка валюты) в мобильных приложениях UzPSB Mobile и JOYDA по старым международным пластиковым картам VISA, выданным SQB на сегодняшний день, а также получение денежных средств, говорится в официальном телеграм канале банка.
В сообщении также говорится, с 1 ноября 2021 года старые международные пластиковые карты VISA обслуживаться не будут, а если вам нужны международные карты для путешествий, деловых поездок или других целей, вы можете заказать новый тип международной банковской карты в удобном офисе SQB.
Напоминаем, что вчера на сайте depozit.uz сообщали, что Ипотекабанк прекратил использование карты Visa для своих клиентов.