Kredit olishning oson yo‘li!
Darhaqiqat, bugungi kunda insonda shunday holatlar bo‘ladiki, oylik maoshidan tashqari zudlik bilan naqd pulga ehtiyoj tug‘iladi. Shunday holatda tanish-bilishlar yoniga borib qarz havola qilishdan istihola qiladi. Biroq, bugungi kunda kredit olish bunchalik oson bo‘lmagan.
Hozir barcha tijorat banklari tomonidan mikroqarzlar taqdim etilayotganligidan xabaringiz bor, biroq nafaqat tijorat banklari, balki mikrokredit tashkilotlari tomonidan ham mikroqarzlar ajratilayotganidan xabardormisiz?
Keling, bugungi kunda faoliyat yuritayotgan mikrokredit tashkilotlari tomonidan ajratilayotgan mikroqarzlarning ayrimlari bilan tanishamiz.
"Hayot Invest mikrokredit tashkiloti” tomonidan ajratilayotgan mikroqarzlardan zargarlik buyumlaringizni garovga qo‘ygan holda foydalanishingiz mumkin.
1.     Jismoniy shaxslar uchun “Olmos” mikroqarzi - 50 mln. so‘mgacha;
Muddati – 24 oy
Foizi – oylik 3,25 %
2.     Yuridik shaxslar uchun “Yoqut” mikroqarzi - 300 mln. so‘mgacha;
3.     Yuridik va jismoniy shaxslar uchun “Zumrad” mikroqarzi - 50 mln. so‘mgacha;
Shuningdek, uy-joy va avtotransport vositalarini garovga qo‘ygan holda ham 50 mln.so‘mdan 300 mln. so‘mgacha bo‘lgan summada mikroqarzlar ajratiladi.
“Yengil kredit mikrokredit tashkiloti” tomonidan mikroqarzni onlayn ravishda plastik kartaga rasmiylashtirish mumkin. Mikroqarz 18 oyga 20 mln.so‘mgacha ajratilib,  yillik -  34.8 foizni tashkil qiladi. Taʼminotga avtotransport vositasi yoki zargarlik buyumlarni qo‘yishingiz mumkin.
Xususan, hozirda O‘zbekiston Respublikasi bo‘yicha 66 ta mikrokredit tashkilotlari ro‘yxatga olingan. Mazkur tashkilotlar tomonidan ajratilayotgan mikroqarzlar haqida to‘liq maʼlumotga ega bo‘lish uchun depozit.uz saytining “Mikroqarzlar” sahifasiga o‘ting.

Легкий способ получить кредит!
На самом деле, на сегодняшний день у каждого бывают моменты, когда срочно нужны дополнительные наличные деньги. В этом случае приходится обращаться к знакомым, но иногда приходиться получить отказ, так как давать долг в нынешнее время непросто.
Известно, что сейчас все коммерческие банки предоставляют микрозаймы, но знаете ли вы, что микрозаймы выдают не только коммерческие банки, но и микрокредитные организации?
Давайте ознакомимся с условиями некоторых микрозаймов, предоставляемых действующими на сегодня микрокредитными организациями.
Микрозаймы, предоставляемые микрокредитной организацией Hayot Invest. В качестве обеспечения можно предоставить ювелирные изделия.
1. Микрозайм «Алмаз» для физических лиц – до 50 млн. сум;
Срок - 24 месяца.
Процентная ставка - 3,25% в месяц
2. Микрозайм «Рубин» для юридических лиц – до 300 млн. сум;
3. Микрозайм «Изумруд» для юридических и физических лиц – до 50 млн. сум;
Также предоставляются микрозаймы в размере от 50 млн. сум до 300 млн. сум под в залог недвижимости или автотранспортного средства.
Оформить онлайн-микрозайм на пластиковую карту можно в микрокредитной организации «Енгил кредит». Размер микрозайма составляет до 20 млн. сум со сроком до 18 месяцев под процентную ставку 34,8% годовых. В качестве залога можно предоставить автотранспортное средство или ювелирные украшения.
В частности, в настоящее время в Республике Узбекистан зарегистрировано 66 микрокредитных организаций. Более подробную информацию о микрозаймах, предоставляемых этими организациями, можно найти на странице «Микрозаймы» на сайте depozit.uz.