Rossiyadan pul jo‘natish yana-da osonlashdi!
«Ipak Yo‘li» banki Rossiyaning “Solidarnost” banki bilan hamkorlikda 1-oktyabrdan boshlab “Solidarnost” bankidan mablag‘larni UPI MoneyExpress tizimi orqali bevosita UPI karta hisoblariga o‘tkazishni yo‘lga qo‘ygani haqida maʼlumot berdi.
Jo‘natuvchi UnionPay kartasi raqami, kartada qayd etilgan FISHni ko‘rsatishi va hisob yoki kartadagi pullarni MoneyExpress orqali manfaatli tariflar bo‘yicha jo‘natishi kifoya.
Shuningdek, рul o‘tkazmani amalga oshiruvchi shaxs:
- Bankda hisob / karta ochishi;
- Bankning "Birdamlik onlayn" mobil ilovasini o‘rnatishi yoki Bank filialidagi "Internet -bank" tizimiga kirishi talab etiladi.
Eng muhimi, 2021 yilning 31 dekabr sanasiga qadar bank tomonidan o‘tkazilayotgan aksiyada Money Express pul o‘tkazmalari xizmatiga ulangan UnionPay kartalariga amalga oshirilgan pul o‘tkazmalaridan komissiya to‘lovlari undirilmaydi.

Отправлять деньги из России стало еще проще!
Банк «Ипак Йули» совместно с Банком «Солидарность» объявил о запуске денежных переводов. Теперь с 1 октября Банк «Солидарность» будет переводить средства напрямую на карточные счета UPI через систему UPI MoneyExpress.
Для этого достаточно указать номер карты UnionPay, ФИО указанное на карте, и можно отправлять деньги на счет или карту через MoneyExpress по выгодным тарифам.
Также физическому лицу, осуществляющему денежный перевод необходимо:
- Открыть счет / карту в банке;
- установить мобильное приложение "Birdamlik online" или авторизоваться в системе Интернет-банкинг отделения Банка.
Самое главное, что до 31 декабря 2021 года банк не будет взимать комиссию за переводы на карты UnionPay, подключенные к сервису денежных переводов Money Express.