Apelsin – bank ilovalari ichida eng zo’ri!
Apelsin - bu Kapitalbank bankining mobil ilovasi bo’lib, o’zida to’lov va bank xizmatlarini jamlagan universal ilovadir. Ilova orqali juda ko’plab xizmatlar uchun to’lovni amalga oshirish, shuningdek bank xizmatlaridan foydalanish mumkin. Asosiysi ushbu ilova qulay va tushunarli interfeysga ega.
Ushbu ilova orqali Uzcard, Humo, Visa, Mastercard kartalari o’rtasida pul o’tkazishingiz va xizmatlar uchun to’lovlarni amalga oshirishingiz mumkin. Qolaversa, bank hisob raqamini ochishingiz yoki hisob raqamga to’lov o’tkazishingiz mumkin.
Apelsin ilovasida quyidagi turdagi xizmatlar uchun to’lovlarni amalga oshirishingiz mumkin.
•    Mobil aloqa;
•    Kommunal xizmatlar;
•    Internet provayderlar;
•    Telefoniya;
•    O’quv markazlari;
•    Sug’urta va tibbiyot;
•    Yuridik xizmatlar;
•    Umumiy ovqatlanish;
•    Brokerlik idoralari xizmatlari;
•    Transport;
•    Kreditni so’ndirish;
•    Onlayn o’yinlar va Elektron hamyonlar hisobini to’ldirish va hokazo.
Bu xizmatlarning ko’pchiligi boshqa shu kabi ilovalarda ham bor. Ammo Apelsinning ustunligi ushbu xizmatlar sonining ko’pligida. Va qulay qidiruv tizimi mavjudligida. Ya’ni, kerakli xizmat uchun to’lamoqchi bo’lganingizda tashkilot nomini qidiruv qatoriga yozish kifoya.
Yuqorida aytilganidek ilova orqali bank xizmatlaridan ham foydalanish mumkin. Buning uchun bankka pasportingiz bilan kelib “Identifikatsiyadan o’tgan foydalanuvchi” maqomini olishingiz yoki ilovadan kartani yetkazib berish bilan buuyurtma berishingiz kerak bo’ladi. So’ngra, ilovada bankning omonat va kredit xizmatlaridan foydalanishingiz mumkin bo’ladi.
Shuningdek ilovada onlayn tarzda valyutalarni ayirboshlashingiz mumkin. Komissiya - 0%.
Ilovada Monitoring (karta orqali amalga oshirilgan to’lovlar tarixi) xizmati bepul. Bunda faqat oxirgi ikki oydagi to’lovlar ko’rsatiladi.
Visa Direct xizmati bilan esa, dunyoning 162 ta davlatiga pul yuborishingiz mumkin!
Hozirda Apelsinda o’tkazmalar uchun komissiya Uzcard- Uzcard, Uzcard-Humo, Humo- Uzcard yo’nalishlari uchun – 0,35% ni, Humo- Humo uchun 0% ni tashkil qiladi. Bu shu kabi ilovalar orasida eng yaxshi takliflardan biri.
Ushbu ilovaning ajoyib imkoniyatlaridan yana biri, bu oflayn rejimda ishlay olishidir. Ya’ni, deylik, telefoningizning hisobida pul tugab, internetdan foydalana olmaydigan holdasiz. Hisobni to’ldirish uchun esa internet kerak. Paynet shoxobchasi esa uzoqda. Boshqa ilova bilan chorasiz holda qolgan bo’lar edingiz. Lekin, Apelsin bilan emas! Apelsin oflayn rejimda USSD-komandalar orqali ishlaydi. Shuning uchun u internetsiz ham ishlay oladi. Oflayn rejimda ilova cheklangan miqdordagi xizmatlarni taqdim qiladi. Ammo asosiysi, mobil aloqa va ba’zi boshqa xizmatlar uchun to’lov qilish hamda o’tkazmalarni amalga oshirish imkoniyati bor.
Apelsin ilovasining asosiy ustunliklaridan biri kunu-tun ishlaydigan qo’llab-quvvatlash xizmati. Ya’ni, biror savol tug’ilganda yoki muammo yuzaga kelganda istalgan vaqt ilova orqali murojaat qilishingiz va savolingizga javob olishingiz mumkin. Ushbu maqola uchun atayin tungi soat uchda savol berib tekshirilganida ham qisqa fursatda operator javob berdi. Ushbu ilova bilan muammo oldida yolg’iz qolib ketmaysiz!

Apelsin - лучшее банковское приложение!
Apelsin - мобильное приложение Капиталбанка, которое представляет собой универсальное приложение, объединяющее платежные и банковские услуги. Приложение позволяет оплачивать многие услуги, а также пользоваться банковскими услугами. Главное, приложение имеет удобный и понятный интерфейс.
С помощью этого приложения вы можете переводить деньги между Uzcard, Humo, Visa, Mastercard и оплачивать услуги. Вы также можете открыть счет в банке или внести платеж на счет.
В приложении Apelsin вы можете оплатить следующие виды услуг.
• Учебные центры;
• Страхование и медицина;
• Юридические услуги;
• Точки общепита;
• Брокерские услуги;
• Пополнение онлайн игр и электронных кошельков и т. д.
Многие из этих услуг также доступны в других аналогичных приложениях. Но преимущество Apelsin — это большее количество услуг. И в наличии удобный поисковик. То есть, когда вы хотите оплатить услугу, достаточно просто ввести название организации в поле поиска.
Как уже упоминалось выше, через приложение также доступны банковские услуги. Для этого вам необходимо прийти в банк с паспортом и получить статус «Идентифицированный пользователь» или заказать карту с доставкой из приложения. После этого вы сможете использовать банковские депозитные и кредитные услуги в приложении.
Вы также можете обменять валюту онлайн в приложении. Комиссия - 0%.
Сервис Мониторинг (история платежей с карты) в приложении предоставляется бесплатно. При этом будут показаны только платежи за последние два месяца.
А с услугой Visa Direct вы можете отправлять деньги в 162 страны мира!
В настоящее время комиссия за переводы в Apelsin составляет 0,35% для Uzcard-Uzcard, Uzcard-Humo, Humo-Uzcard и 0% для Humo-Humo. Это одно из лучших предложений среди аналогичных приложений.
Еще одна замечательная особенность этого приложения в том, что оно может работать в офлайн режиме. Допустим, у вас закончились деньги на телефоне и вы не можете пользоваться Интернетом. Для пополнения счета нужен Интернет. А филиал Paynet находится далеко. С другим приложением Вы бы остались в безвыходном положении. Но только не с Apelsin! Apelsin работает в офлайн режиме через USSD-команды. Поэтому он может работать даже без интернета. В офлайн режиме приложение предлагает ограниченное количество услуг. Но самое главное, есть возможность оплачивать мобильные и некоторые другие услуги, а также совершать переводы.
Одно из главных преимуществ приложения Apelsin - круглосуточная служба поддержки. Это означает, что если у вас возникнет вопрос или проблема, вы можете в любой момент связаться через приложение с оператором и получить ответ на свой вопрос. Даже когда специально для этой статьи был задан вопрос оператору в три часа ночи, оператор ответил за короткое время. С этим приложением Вы не останетесь один на один с проблемой!