Kuni kecha Prezident Shavkat Mirziyoev raisligida o‘tkazilgan videoselektor yig‘ilishida kambag‘allikni qisqartirish, aholi bandligini ta'minlash va kichik biznesni qo‘llab-quvvatlash bo‘yicha 2023 yil uchun rejalar muhokama qilindi.
Shu jumladan, oilaviy tadbirkorlikni yanada rag‘batlantirish maqsadida moliyaviy ko‘mak ko‘lami kengaytirilishi ta'kidlandi. Bular qatorida, 2023 yilda:
2023 yilda oilaviy tadbirkorlik dasturiga 12 trillion so‘m beriladi (2022 yilda – qariyb 10 trillion so‘m). Prezident yaqinda imzolagan qarorga ko‘ra, oilaviy tadbirkorlikka qo‘shimcha 300 million dollar ajratiladi.

На видеоселекторном совещании, проведённом вчера под председательством Президента Шавката Мирзиёева были обсуждены планы на 2023 год по сокращению бедности, обеспечению занятости и поддержке малого бизнеса.
В качестве приоритетных задач было отмечено, что в целях дальнейшего поощрения семейного бизнеса объем финансовой поддержки будет расширен. В том числе в 2023 году:
В 2023 году на программу семейного предпринимательства будет выделено 12 трлн сумов (в 2022 году – около 10 трлн сумов). Согласно недавно подписанному президентом постановлению, для семейного предпринимательства будет выделено дополнительно 300 миллионов долларов.