“Banklar va chakana savdo. Raqamli transformatsiya va oʼzaro aloqalar” mavzusida tashkil etilayotgan PLАS-Forumning axborot hamkori sifatida Depozit.uz internet sahifasi ham oʼrin oldi.
2021 yilning 1 iyun kuni “Hyatt Regency Tashkent” mehmonxonasida O‘zbekiston Respublikasi Markaziy banki, Rossiya Federatsiyasi Savdo-sanoat vazirligining O‘zbekistondagi savdo vakolatxonasi hamda Innovatsion rivojlanish vazirligi ko‘magida “Banklar va chakana savdo. Raqamli transformatsiya va o‘zaro aloqalar” mavzusida tashkil etilayotgan PLAS-Forumning axborot hamkori sifatida Depozit.uz internet sahifasi ham o‘rin oldi.
Rossiya va O‘zbekiston o‘rtasidagi o‘zaro strategik sheriklikni yana-da mustahkamlash maqsadida tashkil etilayotgan platforma banklar va chakana savdo o‘rtasida samarali muloqot o‘rnatish vazifasini o‘taydi. Bu esa, raqamli texnologiyalar hamda biznesni jadal rivojlanishi uchun asosiy katalizatorlardan biri hisoblanadi.
Ko‘rgazma ishtirokchilari chakana savdo sohasi vakillari, bank va to‘lov tizimi sohasidagi yetakchi jahon ekspertlari, tadqiqot agentliklari va konsalting kompaniyalari, Yevroosiyo qitʼasining banklar hamjamiyati (O‘zbekiston, MDH va Yevropa ittifoqi banklari), texnologiya va ishlab chiqarish kompaniyalari vakillaridan iborat.
Ko‘rgazmani tashkil etishdan maqsad, ochiq muloqot orqali aholi va xo‘jalik yurituvchi subyektlarga ko‘rsatilayotgan bank xizmatlari sifatini oshirish, shuningdek zamonaviy chakana bank xizmatlari turlarini kengaytirish bo‘yicha choralar ko‘rishga yordam ko‘rsatish, tadbirkorlik subyektlarining moliyaviy resurslardan, shu jumladan mikromoliyalash xizmatlari va davlat xaridlaridan keng foydalanishlari uchun sharoit yaratishdir.

Depozit.uz стал одним из информационных партнёров PLАS-Форума «Банки и ритейл. Цифровая трансформация и взаимодействие»
Depozit.uz стал одним из информационных партнёров PLАS-Форума «Банки и ритейл. Цифровая трансформация и взаимодействие», проводимого 1 июня 2021 года в отеле Hyatt Regency Tashkent при поддержке Центрального банка Республики Узбекистан, Торгового представительства Министерства торговли и промышленности Российской Федерации в Узбекистане и Министерства инновационного развития.
Платформа, направленная на дальнейшее укрепление стратегического партнерства между Россией и Узбекистаном, нацелена на установление эффективного диалога между банками и ритейлерами. Это, в свою очередь, один из главных катализаторов стремительного развития цифровых технологий и бизнеса.
Участниками выставки являются представители розничной торговли, ведущие мировые эксперты в области банковских и платежных систем, исследовательские агентства и консалтинговые компании, Евразийское банковское сообщество (банки Узбекистана, СНГ и ЕС), технологические и производственные компании.
Цель выставки - повышение качества банковских услуг, предоставляемых населению и бизнесу путем открытого диалога, а также содействие принятию мер по расширению спектра современных розничных банковских услуг, созданию условий для широкого использования бизнесом финансовых ресурсов, в том числе микрофинансовых услуг и государственных закупок.