Yagona identifikasiya tizimi OneID foydalanuvchining elektron hukumat va davlat organlarining turli axborot tizimlariga qulay va xavfsiz kirishiga mo‘ljallangan.
OneID orqali foydalanuvchilar davlat va xo‘jalik boshqaruvi organlari, mahalliy davlat hokimiyati organlari va tijorat tashkilotlarining turli veb-saytlari va portallaridan qulay foydalanishi mumkin.
OneID veb-saytlarga bir qator xizmatlarni taqdim etish uchun foydalanuvchilarni aniqlash imkonini beradi. Buning uchun foydalanuvchilar OneID tizimida o‘zlarining quyidagi shaxsiy ma'lumotlarini kiritish orqali ro‘yxatdan o‘tishlari kerak:
Ro’yxatdan o’tgandan so’ng, veb-saytga kirish uchun foydalanuvchi OneID-da o‘z shaxsiy kabinetidan foydalanuvchi nomi va parolni kiritishi kerak. Shundan so‘ng, tizim kiritilgan ma'lumotlarning muvofiqligini tekshiradi va autentifikasiya natijasini foydalanuvchi identifikatori bilan birga qaytaradi.
OneID har qanday xizmatlarni (bank, elektron tijorat va h.k.) taqdim etish uchun foydalanuvchini shaxsini aniqlashning qonuniy va qulay usuldir. Yagona identifikasiya tizimi qonun bilan mustahkamlangan. Vazirlar Mahkamasining 2015 yil 17 dekabrdagi 365-son qarori bilan tasdiqlangan “Elektron hukumat” foydalanuvchilarini identifikasiya qilishning yagona tizimi to‘g‘risidagi nizomga muvofiq, Yagona identifikasiya tizimidagi foydalanuvchilar to‘g‘risidagi ma'lumotlar ishonchli hisoblanadi.
Shundan kelib chiqib, Depozit.uz saytida jismoniy shaxslarning kredit layoqati va kredit tarixini tekshirishning eng ishonchli va xavfsiz usuli OneID tizimi orqali tekshirish hisoblanadi. Kredit tarixi bilan bog'liq ma'lumotlar shaxsiy ma'lumotlar bo'lganligi sababli, OneID yagona identifikatsiya tizimi foydalanuvchilarning barcha ma'lumotlari himoya qilinishini kafolatlaydi.

Единая система идентификации OneID предназначена для простого и безопасного доступа пользователей к различным информационным системам электронного правительства и государственных органов.
С One ID пользователи могут получить доступ к различным веб-сайтам и порталам органов государственного и хозяйственного управления, органов государственной власти на местах и коммерческих организаций.
One ID предоставляет возможность веб-сайтам идентифицировать пользователей для оказания спектра услуг. Для этого пользователи должны зарегистрироваться в One ID путём ввода следующих личных данных:
После регистрации для того, чтобы войти на веб-сайт пользователь должен ввести логин и пароль от своей учетной записи в One ID. Затем система осуществит проверку соответствия введенных данных и вернет результат аутентификации вместе с идентификатором пользователя.
OneID — это легитимный и удобный способ подлинного идентифицирования пользователя для оказания каких-либо услуг (банковские услуги, электронная коммерция и т.п.). Единая система идентификации закреплена законодательно. В соответствии с Положением о единой системе идентификации пользователей электронного правительства, утвержденного постановлением Кабинета Министров от 17 декабря 2015 года №365, полученные от Единой системы идентификации сведения о пользователях являются достоверными.
Исходя из этого, для проверки кредитоспособности и кредитной истории физического лица на сайте Depozit.uz самым надёжным и защищённым способом является система OneID. Так как информация, касающаяся кредитной истории, является личной информацией, Единая система идентификации OneID гарантирует защиту всех данных пользователей.