Nima deb o‘ylaysiz? Tijorat banklari aholi va o‘z mijozlariga sifatli xizmat ko‘rsatayaptimi?
Nima deb o‘ylaysiz? Tijorat banklari aholi va o‘z mijozlariga sifatli xizmat ko‘rsatayaptimi? Banklarning Boshqaruv Raisilari yoki filiallar boshqaruvchilari huzuriga tashrif buyurish osonmi yoki umuman davlat rahbari bilan uchrashish osonroqmi?
Albatta, savollarning keti uzilmaydi. Deputat Rasul Kusherbayev ham aynan shu fikrda ekan. O‘zining ijtimoiy tarmoq sahifasida yozishicha, deputat O‘zMilliybank rahbari qabuliga yangiyo‘llik tadbirkor masalasida tashrif buyurganini, biroq katta mansab egasi, o‘z shinam kabinetidan tashqariga chiqishni istamagan rahbar hatto deputatni ham qabul qilishni istamaganini yozib qoldirgan.
- Aslida qonunga ko‘ra, deputat, senator o‘z vakolatlarini amalga oshirayotganda guvohnomasini ko‘rsatib, O‘zbekiston Respublikasi hududidagi korxonalar, muassasalar va tashkilotlarga moneliksiz kirish huquqidan, shuningdek ularning rahbarlari hamda boshqa mansabdor shaxslari tomonidan darhol qabul qilinish huquqidan foydalanadi. Kutish joyida qabulni kutishdan charchab, oxiri qaytdik. Va bu bankning tadbirkorlarga ko‘makchi emas, "yerdan oyog‘i uzilgan" sarsonbank ekanligiga yana bir bor ishonchimiz komil bo‘ldi.
Alamlisi davlat rahbari ikkita ish o‘rni yaratgan tadbirkorni yelkamizda ko‘taramiz, deb turgan vaqtda ushbu bank rahbariyatining o‘z mijozlariga va fuqarolarga bo‘lgan bunday munosabatini ko‘rib essiz shuncha ishonch, bino va resurslar deymiz, - O‘zmilliybankni “Foydasiz “Sarsonbank”, - dedi deputat.

Что вы думаете? Предоставляют ли коммерческие банки качественные услуги населению и своим клиентам?
Что вы думаете? Предоставляют ли коммерческие банки качественные услуги населению и своим клиентам? Что легче - посетить Председателей правлений и руководителей филиалов банков, или всё таки проще встретиться с главой государства в целом?
Конечно, вопросы бесконечны. С этим согласен и депутат Расул Кушербаев. Как написал депутат в своей странице в соцсети, он пришел на прием главы Нацбанка по вопросу Янгиюльского предпринимателя, но высокопоставленный чиновник, не пожелавший даже выйти из своего кабинета, не принял депутата.
- На самом деле, согласно закону, депутат, сенатор при исполнении своих полномочий показав удостоверение имеет право беспрепятственного доступа к предприятиям, учреждениям и организациям на территории Республики Узбекистан, а также пользуется правом немедленного приема руководителями и другими должностными лицами. Устав от ожидания приема сидя в зале ожиданий, в конце-концов мы ушли. И мы еще раз убедились, что этот банк - не поддержка предпринимателям, а банк заставляющий блуждать с "ногами оторванными от земли".
Самое обидное то, что в то время как глава государства сказал, что предпринимателя, создавшего два рабочих места будет носить на своих плечах, мы видим такое отношение руководства банка к своим клиентам и гражданам. Жалко столько доверия, зданий и ресурсов для Национального банка - банка издевающегося над людьми, - отметил депутат.