Yosh tadbirkorlar uchun yana bir imkoniyat!
Loyihaning maqsadi – Yoshlar sanoat va tadbirkorlik zonalari (YOSTZ)ni tashkil etish tashabbusini ilgari surish va yoshlarni o‘z biznes loyihalarini amalga oshirishga jalb etishdan iborat.
“FURSAT” loyihasiga qanday aʼzo bo‘lish mumkin?
Agar Siz o‘z biznesingizni boshlash niyatida bo‘lsangiz va biznes uchun g‘oya yoki tayyor biznes-reja mavjud bo‘lsa, www.fursatloyiha.uz veb-sayti yoki @fursatloyiha_bot telegram-boti orqali ariza yuborishingiz mumkin. Jo‘natilgan ariza o‘rganilib, tasdiqlanganidan so‘ng, yetti yil muddatga 100 ming dollargacha imtiyozli kredit olish imkoniyati beriladi. Bundan tashqari, sizga viloyatingizdagi YOSTZ hududida ishlab chiqarish uchun 1000 kvadrat metrgacha yer ajratilishi mumkin.

Как сообщает информационная служба Министерства инвестиций и внешней торговли, запускается государственный медиапроект «FURSAT».
Цель проекта - продвижение инициативы по созданию молодежных промышленных и предпринимательских зон и вовлечение молодых людей в реализацию своих бизнес-проектов.
Как стать участником проекта «FURSAT»?
Если вы собираетесь открыть собственное дело и имеете идею или готовый бизнес-план, вы можете отправить заявку через сайт www.fursatloyiha.uz или через telegram-bot @fursatloyiha_bot. После рассмотрения и утверждения заявки вам будет предоставлен льготный кредит в размере до 100 000 долларов США сроком на семь лет. Кроме того, вам может быть выделено до 1000 квадратных метров земли для создания производства в молодежных промышленных и предпринимательских зонах в вашем регионе.