Xalq banki va “O‘zbekiston ipotekani qayta moliyalashtirish kompaniyasi” o‘rtasida Bosh kelishuv imzolandi
Aholiga ipoteka kreditlari ajratish maqsadida “O‘zbekiston ipotekani qayta moliyalashtirish kompaniyasi” va Xalq banki o‘rtasida resurs jalb qilish bo‘yicha bosh kelishuv imzolashga erishildi.
Mazkur resurs mablag‘lari hisobidan aholiga birlamchi va ikkilamchi bozorlardan yashash sharoiti mavjud bo‘lgan uy-joylar sotib olishga hamda yashab turgan uy-joylarni ta’mirlashga ipoteka kreditlari ajratiladi.
“O‘zbekiston ipotekani qayta moliyalashtirish kompaniyasi” AJ resurslari hisobidan kreditlash bir qator afzalliklarga ega.

Подписано Генеральное соглашение между Народным банком и Компанией по рефинансированию ипотеки Узбекистана.
Для предоставления ипотечных кредитов населению была достигнута генеральная договоренность между Компанией по рефинансированию ипотечных кредитов Узбекистана и Народным банком о привлечении ресурсов.
Эти ресурсы будут использованы для предоставления ипотечных кредитов населению на покупку доступного жилья на первичном и вторичном рынках, а также на ремонт существующего жилья.
Кредитование за счет ресурсов АО «Компания по рефинансированию ипотеки Узбекистана» имеет ряд преимуществ.