Xalq banki keng ko‘lamli imkoniyatlarni taqdim qiladi
Xalq banki siz uchun hayotingizning har bir bosqichida g‘amxo‘rlik ko‘rsatib, pensiya yoshiga yetganingizda kafolatlangan hayotni tashkil etishga harakat qiladi.
“Xalq Mobile” ilovasi orqali JBPT (Jamg‘arib boriladigan pensiya taʼminoti) tizimida ro‘yxatdan o‘tgan O‘zbekiston fuqarolari o‘zlarining shaxsiy hisob raqamlariga tushgan oxirgi 12 oylik tushum mablag‘larini kuzatib borishlari, shuningdek, shaxsiy hisob raqamlariga o‘z ixtiyori bilan pul o‘tkazishlari mumkin.
Siz nafaqat o‘zingiz uchun pul kirim qilishingiz, balki yaqinlaringizga yordam berib, ularning shaxsiy ma’lumotlarini kiritgan holda jamg‘arma pensiya hisobvarag‘ini to‘ldirish orqali ham pul o‘tkazishingiz mumkin. Har oy yig‘iladigan summaga yillik inflyatsiya darajasidan kam bo’lmagan miqdorda foiz hisoblanadi.
Shuningdek, “Xalq Mobile” ilovasi yordamida siz omonatlar ochishingiz, konversiya qilishingiz, Xalq bankida ochilgan kreditlar uchun to‘lovlarni amalga oshirishingiz, “Zolotaya Korona” xalqaro o‘tkazmalar tizimi orqali pul mablag‘larini qabul qilishingiz mumkin.
Ilova sodda va foydalanish uchun qulay bo‘lgan interfeysga ega. Xalq bankining barcha onlayn xizmatlaridan foydalanish uchun “Xalq Mobile” ilovasini PlayMarket va App Store platformalari orqali yuklab olishingiz kifoya.

Народный банк рядом с вами на каждом этапе вашего жизненного пути. Проявляет заботу
Народный банк рядом с вами на каждом этапе вашего жизненного пути. Проявляет заботу и старается организовать обеспеченную жизнь на пенсии.
Граждане Узбекистана, зарегистрированные в системе НПС (накопительная пенсионная система) через приложение «Xalq Mobile», могут отслеживать доходы за последние 12 месяцев на своих лицевых счетах.
Также есть возможность не только пополнять свой ИНПС, но и переводить деньги на ИНПС родных и близких, указав их личные данные. На сумму, накапливаемую каждый месяц, ежегодно начисляются проценты не ниже уровня инфляции.
С помощью приложения «Xalq Mobile» можно открывать вклады, совершать конверсию, оплачивать кредиты, открытые в Народном банке, получать деньги через международную систему переводов Золотая Корона и т.д.
Приложение имеет простой интерфейс легкий в использовании. Чтобы пользоваться всеми онлайн-услугами Народного банка, достаточно скачать мобильное приложения «Xalq Mobile» через Play Market и App Store.