bank ustav kapitali qoʻshimcha 400,0 mlrd. so’mga ortdi.
Mikrokreditbank Oʻzbekiston moliya bozorida oʻz mavqeini yanada mustahkamlash maqsadida 2021-yilda koʻrsatilayotgan moliyaviy xizmatlar sifatini xalqaro standartlar darajasiga koʻtarishda innovatsion yangilanishlarni jadallik bilan olib bormoqda.
Ushbu oʻzgarishlar samarasi Mikrokreditbank ustav kapitali oʻsishida ham yaqqol namoyon boʻlmoqda.
Oʼzbekiston Respublikasi Prezidentining “Oilaviy tadbirkorlikni rivojlantirish dasturlari doirasida amalga oshiriladigan qoʼshimcha chora-tadbirlar toʼgʼrisida”gi 2021 yil 27 martdagi PQ-5041-sonli Qarori ijrosini taʼminlash maqsadida Oʼzbekiston Respublikasi Moliya vazirligi tomonidan “Mikrokreditbank” aksiyadorlik-tijorat bankining ustav kapitalini oshirish uchun qo’shimcha mablag’ yo’naltirildi.
Jumladan, bank ustav kapitali qoʻshimcha 400,0 mlrd. so’mga ortdi. Natijada bank ustav kapitali miqdori 1 641 728 456 172 soʼmdan 2 041 728 455 952 soʼmga yetkazildi.

уставный капитал банка увеличился дополнительно на 400,0 млрд. сум.
В целях дальнейшего укрепления своих позиций на финансовом рынке Узбекистана Микрокредитбанк активно внедряет инновационные идеи для повышения качества финансовых услуг в 2021 году до международных стандартов.
Эффект от этих изменений также отражается в увеличении уставного капитала Микрокредитбанка.
В целях обеспечения реализации Постановления Президента Республики Узбекистан от 27 марта 2021 года № ПП-5041 «О дополнительных мерах, принимаемых в рамках программ развития семейного бизнеса» Министерство финансов Республики Узбекистан направило дополнительные средства на увеличение уставного капитала Микрокредитбанка.
В частности, уставный капитал банка увеличился дополнительно на 400,0 млрд. сум. В результате уставный капитал банка с 1 641 728 456 172 сумов достиг 2 041 728 455 952 сумов.