“Ipoteka-bank” ATIB kredit reytingi “salbiy”dan “barqaror” darajaga ko‘tarildi
2021 yil 4 iyunda «S&P Global Ratings» xalqaro reyting agentligi O‘zbekiston Respubikasi tijorat banklari bo‘yicha navbatdagi hisobotni eʼlon qildi.
Bank Axborot xizmati maʼlum qilishicha, 2021 yil 4 iyunda «S&P Global Ratings» xalqaro reyting agentligi O‘zbekiston Respubikasi tijorat banklari bo‘yicha navbatdagi hisobotni eʼlon qildi. Hisobotga ko‘ra, tijorat banklari orasida “Ipoteka-bank” aksiyadorlik tijorat ipoteka bankining kredit reytingi “VV-/V” darajada saqlab qolingan holda, reyting istiqboli “salbiy”dan “barqaror”ga oshirildi.
“S&P” xalqaro reyting agentligi tahlilchilarining fikriga ko‘ra, “Ipoteka-bank” adekvat kapitalizatsiya ko‘rsatkichlarini saqlab qoladi va ravon xususiylashtirish jarayonini taʼminlash uchun zarurat tug‘ilganda davlat tomonidan qo‘llab-quvvatlab boriladi.
Bugungi kunda “Ipoteka-bank” O‘zbekistonning to‘rtinchi yirik banklaridan biri hisoblanadi hamda 2020 yil yakuni bo‘yicha 8,9 foiz ulushga ega bo‘ldi.
Aytish joizki, Ipoteka-bank keyingi yillarda ham o‘zining bank mahsulotlarini ko‘paytirish, xizmat ko‘rsatish sifatini oshirish va barcha biznes-segmentlaridagi mijozlariga yuqori sifatli xizmat ko‘rsatish bilan birga, o‘z vazifalarini to‘laqonli bajarib kelayotgan banklardan biri sifatida faoliyat yuritmoqda.

Кредитный рейтинг АКИБ "Ipoteka-Bank" повышен с «негативного» до «стабильного».
4 июня 2021 года международное рейтинговое агентство S&P Global Ratings опубликовало очередной отчет по коммерческим банкам Республики Узбекистан.
По сообщению Информационной службы банка, 4 июня 2021 года международное рейтинговое агентство S&P Global Ratings опубликовало очередной отчет по коммерческим банкам Республики Узбекистан. Согласно отчету, кредитный рейтинг АКИБ "Ипотека-банк" сохранен на уровне «ВВ- / В», а прогноз рейтинга повышен с «негативного» до «стабильного».
По мнению аналитиков международного рейтингового агентства S&P, "Ипотека-банк" будет поддерживать показатели адекватной капитализации и при необходимости будет поддерживаться государством для обеспечения плавного процесса приватизации.
Сегодня Ипотекабанк является одним из крупнейшим банком в Узбекистане, с долей 8,9% к 2020 году.
Следует отметить, что в последние годы "Ипотека-банк" является одним из банком, который полностью выполняет свои функции, расширяя свои банковские продукты, улучшая качество услуг и предоставляя высококачественные услуги клиентам во всех сегментах бизнеса.