“Ipak yoʼli” banki mijozlari endi «Sberbank Onlayn» mobil ilovasi orqali pul oʼtkazmalarini onlayn tarzda oson va tez qabul qilish imkoniyatiga ega boʼldi.
Bank Аxborot xizmati xabar berishicha, mijoz pul o‘tkazmasini olishi uchun, «Ipak Yo‘li» AITBda emissiya qilingan faol VISA, Mastercard va/yoki UnionPay kartasiga ega bo‘lishi hamda bankning mobil ilovasining identifikatsiyadan otgan foydalanuvchisi bo‘lishi lozim. Operatsiyalarni o‘tkazish qoidalariga muvofiq, pul o‘tkazmasini amalga oshiruvchi, «Sberbank Onlayn» mobil ilovasi orqali Ipak Yoli bankini tanlab, foydalanuvchining «Ipak Yoʼli Mobile» mobil ilovasiga ulangan telefon raqamini teradi.
O‘tkazma avtomatik tarzda xalqaro kartaga AQSh dollarida amalga oshiriladi. Pul mablag'larni kartaga o'tkazishda komissiya olinmaydi. Jo‘natma oluvchining hisobiga pul o‘tkazmasi amalga oshirilganidan keyinoq tushadi.

Клиенты “Ипак Йули” банка теперь имеют возможность легко и быстро получать денежные переводы в режиме онлайн через мобильное приложение Сбербанк Онлайн.
По данным Информационной службы банка, для получения денежного перевода клиент должен иметь активную международную карту, эмитированную АИКБ «Ипак Йули», а также являться идентифицированным пользователем мобильного приложения банка. Согласно условиям проведения операций, отправитель денежного перевода при осуществлении отправки через систему «Сбербанк Онлайн» выбирает банк, и набирает номер сотового телефона получателя, подключенный к мобильному приложению «Ipak Yo’li Mobile».
Зачисление на международную карту осуществляется автоматически в долларах США. При зачислении средств на карту комиссия не взимается. Денежные средства поступают на счет получателя сразу же после осуществления перевода.