"Fermerlar maktabi" iqtisodiyot va ilm-fanning integratsiyasi samarasi!
Xabaringiz bor, Agrobank, Qishloq xo‘jaligi vazirligi hamda Toshkent davlat agrar universiteti tomonidan mamlakatimiz bo‘ylab "Fermerlar maktabi" loyihasi amalga oshirilmoqda.
Samarali va ayni paytda muammolarga yechim bo‘ladigan mazkur loyiha yilning eng omadli loyihalaridan biri bo‘ldi, - desak xato bo‘lmaydi.
Kuni kecha mazkur loyihaning Samarqanddagi filialiga OAV  vakillari  hamda blogerlar uchun press-tur tashkil etildi.
Hozircha bunday maktablar Respublikaning 5 hududida – Toshkent, Andijon, Samarqand, Termiz va Nukusda tashkil etilgan. Ularda fermerlikka qiziqqan yoshlar va aholi bepul tahsil olmoqda.
Garchi bu press-turda qatnasha olmagan bo‘lsak ham xabarlar lentasida press-turga borganlar ijobiy fikr bilan qaytganini guvohi bo‘lib turibmiz.
Darvoqe, fermerlar maktabida o‘qish istagida bo‘lganlar @fermerlarmaktabibot Telegram-boti yoki fermermaktab.uz sayti orqali hujjat topshirishlari mumkin.

Как известно, Агробанк, Минсельхоз и Ташкентский государственный аграрный университет реализуют проект «Школа фермеров» по всей стране.
Можно с уверенностью сказать, что этот проект, который является очень эффективным и даёт решение многим проблемам, стал одним из самых успешных проектов года.
Вчера Самаркандский филиал проекта организовал пресс-тур для представителей СМИ и блогеров.
На сегодняшний день такие школы созданы в 5 регионах страны - Ташкенте, Андижане, Самарканде, Термезе и Нукусе. В них бесплатно обучаются молодые люди и люди, интересующиеся сельским хозяйством.
Хотя мы не смогли принять участие в этом пресс-туре, по отзывам мы видим, что те, кто отправился в пресс-тур, вернулись с положительным мнением о проекте.
Кстати, желающие учиться в Школе фермеров могут подать заявку через Telegram-бот @fermerlarmaktabibot или сайт fermermaktab.uz.