Respublika Markaziy banki tomonidan joriy yilning oktyabr oyi natijalari yuzasidan eʼlon qilingan hisobotga ko‘ra, muomaladagi bank kartalari soni 25,2 millionni tashkil qilgan, yaʼni bu sentyabr oyiga nisbatan 442,4 mingtaga ko‘p.
Muomaladagi bank kartalari soni  salkam 500 000 ga oshdi.
Muomalaga eng ko‘p bank kartasini chiqarish Xalq bank (4 780 854 dona) hissasiga to‘g‘ri keldi. O‘zagroeksportbank esa eng past ko‘rsatkichlarga erishgan, yaʼni bank tomonidan 1 oktyabr holatiga 1 218 dona plastik karta muomalaga chiqarilgan.
Hisobotga ko‘ra, yil boshidan buyon tijorat banklari tomonidan jami 434 971 ta to‘lov terminallari o‘rnatilgan bo‘lib, eng past ko‘rsatkich Soderot bank Toshkent (33 ta),  TBC bank (22 ta) va O‘zagroeksportbank (72 ta) hissasiga to‘g‘ri keladi.
Shuningdek, tijorat banklari tomonidan 1 oktyabr holatiga ko‘ra, jami o‘rnatilgan bankomat va o‘z-o‘ziga xizmat ko‘rsatuvchi kiosklar soni 12 710 tani tashkil etgani holda, ushbu ko‘rsatkich sentyabr oyiga nisbatan jami 127 taga ortgan. Bu o‘sish asosan Kapitalbank hissasiga to‘g‘ri kelmoqda (+41), yaʼni bugungi kungacha Kapitalbank tomonidan respublika hududlari bo‘ylab o‘rnatilgan bankomat va o‘z-o‘ziga xizmat ko‘rsatuvchi kiosklar soni 3 229 tani tashkil etmoqda. TBC  va Anorbanklar tomonidan esa, bugungi kungacha umuman  bankomat va o‘z-o‘ziga xizmat ko‘rsatuvchi kiosklar o‘rnatilmagan.
Xususan, regulyator tahlillari shuni ko‘rsatmoqdaki, respublikada 2021 yil yanvar-avgust oylari davomida to‘lov terminallari orqali tushgan tushumlar 76,9 mln.so‘mni tashkil etgan.

Количество находящихся в обращении банковских карт увеличилось почти на 500 тысяч.
Согласно отчету Центрального банка Республики Узбекистан по итогам октября текущего года, количество банковских карт в обращении составило 25,2 миллиона, что на 442,4 тысячи больше, чем в сентябре.
Наибольшее количество банковских карт было выпущено Народным банком (4 780 854). Самый низкий балл получил Узагроэкспортбанк, на 1 октября которого было выпущено 1218 пластиковых карт.
Согласно отчету, с начала года коммерческими банками было установлено в общей сложности 434 971 платежный терминал, наименьшее количество у Saderat Bank Tashkent (33), TBC Bank (22) и Узагроэкспортбанка (72).
Также по состоянию на 1 октября общее количество банкоматов и киосков самообслуживания, установленных коммерческими банками, составило 12710, что на 127 больше по сравнению с сентябрем. Это увеличение в основном связано с долей Капиталбанка (41), что означает, что на сегодняшний день Капиталбанк установил 3229 банкоматов и киосков самообслуживания по всей стране. На сегодняшний день TBC и Anorbank не установили банкоматы и киоски самообслуживания.
В частности, анализ регулятора показывает, что в январе-августе 2021 года выручка от платежных терминалов в стране составила 76,9 млн сумов.