Firibgarlardan o‘zingiz va moddiy boyliklaringizni asrang!
Farg‘ona viloyati IIB Axborot xizmati xabar berishicha, 21 iyul kuni F.Q. (baʼzi sabablarga ko‘ra shaxsi sir saqlangan) IIB ga ariza bilan murojaat qilgan. Arizaga ko‘ra, 2018 yilning fevral oyida nomaʼlum shaxs, ishonchiga kirib tegishli bankka 4000 AQSH dollarini omonatga qo‘yib berishga vaʼda qilib, aldov yo‘li bilan ushbu pullarni o‘z ehtiyojlariga sarflab yuborgan.
Mazkur holat yuzasidan hozirda Jinoyat kodeksining 168-moddasi 2-qismi “a” bandi (firibgarlik) bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilgan. Jinoyat sodir etgan S.M. ishi yuzasidan hozirda tergov harakatlari olib borilmoqda.
Hurmatli obunachilar, turli aldovlarga ishonib o‘z mablag‘laringizni begona shaxslar qo‘liga topshirmang.  Yuqorida ko‘rsatilgan jinoyatni sodir etgan shaxs besh yilgacha ozodlikdan mahrum qilish bilan jazolanishi mumkin.
Tijorat banklaridagi omonatlar bo‘yicha ishonchli va batafsil maʼlumotlarni depozit.uz saytining “Omonatlar” sahifasidan topishingiz mumkin.

Спасите себя и свои сбережения от мошенников!
По информации службы информации ГУВД Ферганской области, 21 июля гражданин F.Q. (почему-то ФИШ не разглашается) подал жалобу в МВД. Согласно заявлению, в феврале 2018 года неизвестный мужчина обманным путем использовал деньги для собственных нужд, пообещав внести в вклад 4000 долларов США в соответствующий банк.
Возбуждено уголовное дело по статье 168 (2) (а) УК РУз (мошенничество). Настоящее время по делу преступника С.М. ведется расследование.
Уважаемые подписчики, не верьте в различные аферы и не оставляйте свои деньги в руках посторонних. Преступнику грозит до пяти лет лишения свободы.
Подробную и достоверную информацию о депозитах в коммерческих банках вы можете просмотреть в разделе «Депозиты» на сайте depozit.uz.