Yodingizda bo‘lsa, 2021 yil 1 iyun kuni Toshkent shahrida “Hyatt Regency Tashkent” mehmonxonasida O‘zbekiston Respublikasi Markaziy banki,
Yodingizda bo‘lsa, 2021 yil 1 iyun kuni Toshkent shahrida “Hyatt Regency Tashkent” mehmonxonasida O‘zbekiston Respublikasi Markaziy banki, Rossiya Federatsiyasi Savdo-sanoat vazirligining O‘zbekistondagi savdo vakolatxonasi hamda Innovatsion rivojlanish vazirligi ko‘magida “Banklar va chakana savdo. Raqamli transformatsiya va o‘zaro aloqalar” mavzusiga bag‘ishlangan xalqaro PLAS-forum bo‘lib o‘tishi va Depozit.uz moliyaviy sayti PLAS-Forumning axborot hamkori ekanligi haqida maʼlum qilgan edik.
Forum spikerlari sifatida O‘zbekiston Respublikasi Markaziy banki raisi o‘rinbosari Ilhomjon Abdugafarov, Markaziy Osiyodagi Mastercard bosh direktori Rafal Trepka, O‘zbekiston Respublikasi Markaziy bankining To‘lov tizimlari departamenti direktori o‘rinbosari Shuhrat Fayzullayev, “Tinkoff” bankning MDH orqali transchegaraviy o‘tkazmalar yo‘nalishi rahbari Mixail Shashilov, hamkor – KPMGning O‘zbekistondagi konsalting bo‘limi boshlig‘i Farruh Abdullaxonov va boshqalar chiqish qiladilar.

Ранее мы писали о том, что 1 июня 2021 года в Ташкенте в отеле Hyatt Regency Tashkent будет проходить ПЛАС-форум «Банки и ритейл: цифровая трансформация и взаимодействие»
Ранее мы писали о том, что 1 июня 2021 года в Ташкенте в отеле Hyatt Regency Tashkent будет проходить ПЛАС-форум «Банки и ритейл: цифровая трансформация и взаимодействие» при поддержке Центрального банка Республики Узбекистан, Министерства инновационного развития, а также Торгового представительства Министерства торговли и промышленности Российской Федерации в Узбекистане, и информационным партнером данного форума является Depozit.uz.
На форуме с докладами выступать Заместитель председателя Центрального банка Республики Узбекистан – Ильхомжон Абдугафаров, Генеральный директор Mastercard в Центральной Азии – Рафал Трепка, Заместитель директора Департамента платёжных систем Центрального банка Республики Узбекистан – Шухрат Файзуллаев, Руководитель направления трансграничных переводов между странами СНГ Банка Тинькофф – Михаил Шашилов, начальник отдела консалтинга в Узбекистане партнёра форума – KPMG – Фаррух Абдуллаханов, а также ряд других представителей банковской сферы.