Xodimlarning ham huquqlari himoya qilinadi
Siz  Davlat xizmatchisimisiz, sizni qandaydir muammolar qiynayaptimi, sohani rivojlantirish bo‘yicha taklifingiz bormi? Unda, ushbu imkoniyat siz uchun!
Prezident huzuridagi Davlat xizmatini rivojlantirish agentligi davlat xizmatchilari uchun ommabop tarmoqlardan biri bo‘lgan telegram mesenjerida @murojaatargosbot — murojaatlar botini ishga tushirdi.
Bot davlat xizmatchilarining huquqlarini himoya qilish, ular uchun mehnat munosabatlarida teng imkoniyatlar yaratilishini taʼminlash  maqsadida Agentlikning rasmiy murojaatlar tizimiga ulandi.
Ariza, taklif, shikoyatingiz bo‘lsa, start tugmasini bosing va murojaatingizni qoldiring. Agentlik ushbu mexanizm orqali davlat xizmatchilarini qiynab kelayotgan tizimli muammolarni o‘rganadi, tahlil qiladi va mavjud kamchiliklarni yechish bo‘yicha takliflar ishlab chiqadi.

Права сотрудников будут также защищены
Вы госслужащий, есть ли у вас проблемы, есть ли предложения по развитию отрасли? Тогда эта возможность для вас!
Агентство развития государственной службы при президенте запустило бот для обращений госслужащих @murojaatargosbot в Telegram Messenger, одной из самых популярных сетей.
Бот был подключен к официальной системе апелляций Агентства, чтобы защитить права госслужащих и создать для них равные возможности при трудоустройстве.
Если у вас есть заявка, предложение или жалоба, нажмите кнопку «Старт» и оставьте заявку. С помощью этого механизма агентство изучает, анализирует системные проблемы, с которыми сталкиваются государственные служащие, и разрабатывает предложения по устранению существующих недостатков.